رد کردن لینک ها

هاست چیست ؟

هاست چیست؟

هاست یا میزبانی وب (Host به معنی میزبان یا میزبانی) در اصل فضایی کمی از یک سرور مجازی یا اختصاصی می باشد و برای یک سایت که باید دائما به اینترنت وصل باشد و کاربران دسترسی 24 ساعته به آن داشته باشند، مورد استفاده قرار می گیرد.

مدیر هر سایت بسته به محتوا و کارکرد سایت خود، می‌تواند فایل‌، ویدئو، عکس یا هر فایل دیگری که سایت خود را نیازمند آن میبیند را در این فضا قرار دهد. این فضا شبیه به همان حافظه ی کامپیوتر شخصی ما است و فرق آن با حافظه کامپیوتر شخصی ما در این است که حافظه ی هر سرور مجازی یا اختصاصی تمام وقت به شبکه ی اینترنت وصل است و در تمام شبانه روز و به طور 24 ساعته از تمامی نقاط جهان قابل دسترسی می باشد.

این امکان وجود دارد که بر روی هر سرور مجازی یا اختصاصی یک یا چندین سایت میزبانی شود یعنی یک سرور می تواند به چندین هاست با فضا و منابع مختلف تقسیم شود. تعداد سایت ها بر روی یک سرور مجازی یا اختصاصی به توانایی پردازنده، مقدار رم، حافظه ی سرور و میزان حجم مصرفی وبسایت ها از این منابع بستگی دارد.

دو سیستم عامل مهم در زمینه ارائه خدمات هاستینگ، ویندوز و  لینوکس هستند.

هر هاست دارای یک آدرس اینترنتی منحصر به فرد است که به آن IP می گویند و همچنین یک حوزه منحصر به فرد و یک اسم منحصر به فرد که کامپیوتر ما را در شبکه می شناساند، می باشد. در اصل می توان گفت هاست یا همان میزبانی سایت عبارت است از فراهم کردن یک محل مناسب به عنوان پایگاه اصلی برای ارسال و دریافت اطلاعات از طریق اینترنت که در اصطلاح فنی به آن Web Hosting گفته می شود.
سرورها پس از نصب سیستم عامل، نیاز به یک برنامه مدیریتی جدا دارند تا بتوانند نقش یک وب سرور را اجرا کنند.
با وجود سیستم عامل های متفاوت، نرم افزار مربوطه بر روی وب سرور نصب شده و سرور می تواند میزبانی وب سایت ها را انجام دهد.

وب سرور چیست؟

وب سرور یک برنامه کامپیوتری می باشد که پاسخ درخواست های کاربران از سرور را می دهد و ممکن است این درخواست، یک صفحه از سایت، یک فایل و مانند این باشد. وب سرور یک سیستم جامع برای پاسخدهی به درخواست های کلاینت است. درخواست های کلاینت از طریق مرورگر به سمت سرور ارسال می شوند. کاربران برای مشاهده سایت مورد نظر خود، با وارد کردن آدرس سایت در آدرس بار مرورگر، درخواست خود را به وب سرور مبنی بر انتقال صفحه مورد نظر سایت به سمت کلاینت ارسال می کنند. در واقع کاربر با وارد نمودن آدرس سایت درخواست خود را به وسیله مرورگر برای سرور ارسال نموده است. وب سرور این درخواست را دریافت می کند و صفحه، فایل و یا درخواست کاربر را برایش ارسال می کند. صفحات وب بر پایه یک ساختار مشخص و با یک نام واحد که همان آدرس IP است بر روی وب سرور قرار می گیرند. همچنین بر روی یک وب سرور امکان قرار گرفتن صفحات متعدد و با ساختارهای جداگانه نیز وجود دارد.
مهم ترین کار وب سرور ارسال صفحات HTML به سمت کاربران می باشد و ممکن است این صفحات ترکیبی از تصویر، ویدئو و دیگر فایل ها باشد که مرورگر هر کدام از این فایل ها را به عنوان درخواست به سمت سرور ارسال میکند.

وب سرورهای پر مصرف :

  • IIS: وب سرور اختصاصی شرکت بزرگ مایکروسافت برای استفاده ویندوز است.
  • Apache: قدیمی ترین و البته یک از کامل ترین وب سرورها برای استفاده لینوکس است.

این دو وب سرور در حال حاضر از پرطرفدارترین و همچنین کاملترین وب سرورهای مورد استفاده کاربران است.
مدتی بعد از نصب و کانفیگ وب سرور و کار با آن، بعضی افراد به مشکل می خورند و یا به سختی با آن کار می کنند. راه حل این کار در نرم افزارهای مدیریت وب هاستینگ است، که امروزه به صورت رایگان و لایسنس دار موجود می باشند و از معروف ترین های این نرم افزار ها می توان به دایرکت ادمین و سی پنل اشاره کرد.

جشنواره زمستانه ‍ابریشو

تا تاریخ ۲۹ اسفند ۹۷ فرصت دارید از ۲۰٪ تخفیف روی سروریس های آلمان و ایران بهره مند شوید.

اگر هنوز ثبت نام نکرده اید این فرصت را از دست ندهید

ثبت نام

این تخفیف برای سرویس های نمایندگی هاست، هاست و سرور مجازی ایران و آلمان می باشد.

جهت استفاده از تخفیف، در هنگام خرید از کد زیر استفاده کنید.

کد تخفیف : WINTEROFF

 

 

جشنواره زمستانه - ۲۰٪ تخفیف سرویس های ایران و آلمان، سرور مجازی ، هاست و نمایندگی هاست - کد تخفیف winteroffثبت نام